Działalność społeczna

Jesteśmy przekonani, iż realizacja naszych celów biznesowych nie ogranicza się jedynie do wąskiej, wyspecjalizowanej dziedziny jaką są produkcja, handel oraz usługi związane z oferowaniem i promocją podłóg drewnianych.

Naszą działalność prowadzimy także w określonym kontekście społecznym. Poza tym, że jesteśmy miłośnikami przyrody, natury i ekologii, ukochaliśmy sobie również ludzi, dla których z pasją tworzymy piękne podłogi, ale także wspieramy ich działania poznawcze i prospołeczne inicjatywy.

Jesteśmy przekonani, że sukces naszej firmy zależy z pewnością od takich wartości jak gospodarność, poszanowanie pracy oraz innowacyjność, które są od zawsze wpisane w historię naszej firmy. Niemniej jednak ten niewątpliwy sukces w dużej mierze zależy także od lokalnego społeczeństwa, którego uczestnicy potrafią nawiązać z nami, dającą pozytywny efekt, współpracę. Dlatego chcemy być obecni w życiu społeczności lokalnej oraz oddziaływać na nią poprzez wspieranie szeregu mądrych inicjatyw społecznych i obywatelskich.

Kierując się w swoich działaniach również ideą społecznej odpowiedzialności wspieramy wybrane miejscowe inicjatywy i projekty.

W związku z tym staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu Grodziska Wielkopolskiego – miasta, w którym znajduje się siedziba firmy Dąbex – wspierając duże wydarzenie sportowe jakim jest „Półmaraton Słowaka". Impreza ta od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i dużym zainteresowaniem amatorów biegania. My zaś swoją obecność w tym półmaratonie zaznaczamy poprzez motywowanie kobiet do walki o najwyższe miejsce na podium.

W tym roku mamy również zaszczyt wspierać kolejną lokalną inicjatywę podróżniczą młodych ludzi z ekipy Globbus Team, która w sposób wysoce kreatywny postanowiła zrealizować wyprawę kultowym Volkswagenem T3 trasą obejmującą piętnaście krajów Europy zachodniej.

Jako producent ekologicznych i naturalnych podłóg drewnianych szczególne znaczenie przypisujemy inicjatywom propagującym ideę bezpieczeństwa i zdrowia dzieci. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Gwiazdka zostając dostawcą podłóg drewnianych do pomieszczeń adoptowanych na potrzeby dzieci (świetlice) i ludzi chorych (sala rehabilitacyjna).

Z przyjemnością również angażujemy się w imprezy organizowane z myślą o najmłodszych, stąd pomysł na objęcie opieką projektu Sektora Rodzinnego Dąbex na Inea Stadionie w Poznaniu. W tym miejscu wspólnie z władzami i zawodnikami KKS Lech zapewniamy dzieciom i ich rodzicom niezapomniane wrażenia z meczów oraz poczucie fantastycznej i bezpiecznej zabawy.